Eliminacje Wojewódzkie Uczniowskich Klubów Sportowych 2018

W Olbrachtowie (październik 2018) odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych i średnich. Bardzo dobrze wypadły zawodniczki naszego klubu. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu Oliwia Krzywiecka, drugie miejsce Lena Dominiak i Zosia Kamińska, kolejna nasza zawodniczki Weronika Lech ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego  w Żarach w swojej kategorii zajęła 1 miejsce. 

W eliminacjach wojewódzkich do mistrzostw kraju Uczniowskich Klubów Sportowych, które odbyły się w Drzonkowie (21.10.2018), uzyskano wyniki: młodziczki – 1. Bocian Słońsk, 2. Spartakus Otyń, 3. UKTS Olimpia Lubsko (Nikola Sobczak, Michalina Chełminiak). młodzicy – 1. Bocian 2. Spartakus, 3. Spartakus II, 4. Pełcz Górki Noteckie, 5. UKTS Olimpia Lubsko (Kuba Grybel, Bartek Murawski) ; żaczki – 1. Gorzovia, Gorzów), 2. Bocian, 3. UKTS Olimpia Lubsko (Lena Dominiak, Zosia Kamińska).

 

Natomiast w Sulechowie (28.10.2018) siedem drużyn rywalizowało w zielonogórskiej klasie A mężczyzn. Indywidualnie triumfował Dariusz Pawlak (Fiber Nowogród Bobrzański) przed Mateuszem Bogdanowiczem (UKTS-Olimpia Lubsko), Jakubem Śledziskim (Fiber), 
Adamem Kamińskim (UKTS-Olimpia) i Jackiem Stawiskim UKTS-Olimpia Lubsko. Drużynowo zwyciężył Fiber V – 83 pkt. przed UKTS-Olimpia II Lubsko – 76 pkt. i LUKS MOW Babimost – 51 pkt.

I WTK Żaków, V Liga

W Gorzowie Wlkp. (07.10.2018) rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii żaków do I Grand Prix Polski. Bardzo dobrze zagrała Zosia Kamińska pewnie wygrywając rywalizację wśród żaczek i uzyskując awans do I Grand Prix Polski, które zostanie rozegrane w październiku w Drzonkowie, w gronie 64 najlepszych zawodniczek z naszego kraju, miejsce 9 zajęła Lena Dominiak. Na pochwałę zasługuje postawa najmłodszych naszych reprezentantów, którzy po raz pierwszy zagrali w turnieju, ambitnie i dzielnie walcząc Oliwia Kauża była 11, a 26 najmłodszy uczestnik turnieju, sześciolatek Wiktor Berger. Pozostali,  nowi zawodnicy i zawodniczki naszego klubu, po opanowaniu podstawowej techniki tenisa stołowego, z pewnością wystąpią w II WTK.

W trzeciej rundzie rozgrywek  V ligi (05.10.2018) zespół UKTS Olimpii Lubsko po raz trzeci z rzędu wygrał, tym razem z Fiber II Nowogród Bobrz. 10:8. Nasz zespół wystąpił w składzie: Weronika Lech 4,5 pkt., Oliwia Krzywiecka 2,5 pkt., Bartłomiej Murawski 2 pkt., Leszek Kucharski 1 pkt. i Artur Skrzypczak.

Pingpongowe Marzenia w Lubsku

       Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego przyjął Narodowy Program Rozwoju Tenisa Stołowego. UKTS Olimpia Lubsko znalazła się w gronie wyróżnionych klubów w Polsce, programem objęto docelowo 70 klubów. „Pingpongowe Marzenia z PSE” to unikatowy program szkoleniowy dla uczniów szkół podstawowych, realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych, dający niespotykane dotychczas możliwości rozwoju młodym sportowcom.” 

       Tenis stołowy to według różnych źródeł jeden z trzech najpopularniejszych sportów w świecie (uprawia go ponad 350 milionów osób). Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce (GUS). Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju: najlepszy sport dla rozwoju mózgu (D.G. Amen); najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu (P.Tsang); najlepszy sport dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji na całe życie (W.Winger); sport na każdą pogodę; względnie tani i dostępny; sport olimpijski – pisze Jerzy Grycan autor „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego”. Znany światowy neurofizjolog kliniczny, dr  Daniel G. Amen twierdzi, że jest to jedyna dyscyplina sportu, która znacząco wpływa na rozwój mózgu. A to dzięki temu, iż gra w ping-ponga pomaga skoordynować pracę dłoni ze zmysłem wzroku; gdy zawodnik rozgrywa spotkanie, musi być wyjątkowo skupiony na piłeczce, by odpowiednio szybko zareagować – tego typu ćwiczenia są doskonałe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

       Gra w tenisa stołowego rozwija koordynację ręka-oko i kształtuje u zawodników takie same schematy, jakie mają miejsce przy przepisywaniu tekstu – jednoczesne obserwowanie i działanie. Badania udowodniły, że dzieci, które miały aktywny kontakt z tenisem stołowym, lepiej radzą sobie w początkowych fazach procesu edukacji. Jest to spowodowane właśnie tym, iż od najmłodszych lat ćwiczą koncentrację i szybkość reakcji. Oprócz tego gra w ping-ponga może pomóc dzieciom w walce z dysleksją typu wzrokowego, która staje się coraz bardziej powszechna. U jej podłoża leżą zaburzenia percepcji pamięci wzrokowej powiązane z zaburzeniami koordynacji wzrokowo-ruchowej i ruchowo-przestrzennej. A gra w tenisa stołowego harmonizuje pracę mięśni ze zmysłem wzroku.

         Tenis stołowy zwiększa również inteligencję dziecka, ponieważ wymaga opanowania szeregu taktycznych umiejętności: zasad, strategii, indywidualnego stylu gry. W tenisie stołowym każdy może rozwinąć swój własny styl gry wokół swoich silnych stron – mówi autor książki „Integralny tenis stołowy”. Sport ten umożliwia dzieciom lepszy start w dorosłość – dzięki grze najmłodsi lepiej radzą sobie ze stresem, co jest niezwykle istotne w dorosłym życiu. Jak wspomina Jerzy Grycan: Silne współzawodnictwo, szybkość, zmienność, obciążenie na treningach i zawodach powodują, że tenis stołowy stawia bardzo wysokie wymagania z punktu widzenia psychologicznego. Podczas gry wymagane są wysokie umiejętności antycypacji, wyczucia czasu, koncentracji, kontroli emocjonalnej, nieustępliwości itp.

V LIGA

OLIMPIA LUBSKO – FIBER III NOWOGRÓD Bobrzański  10:2  w drugim meczu V Ligi. Olimpia w wyjazdowym meczu (22.09.2018) wystąpiła w składzie: Artur Skrzypczak 3,5 pkt., Bartłomiej Murawski 2,5 pkt., Weronika Lech 2,5 pkt, Oliwia Krzywiecka 1,5 pkt.

I WTK juniorów

16 września 2018 r. w Drzonkowie rozegrano pierwszy turniej kwalifikacyjny do I Grand Prix Polski juniorek. Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki Weronika Lech zajmując 4 miejsce i Oliwia Krzywiecka, która uplasowała się na 5 miejscu. Było i sportowo i wesoło.

V Liga

W Lubsku (15.09.2018) OLIMPIA Lubsko podejmowała zespół MIROTKA Mirocin Dolny, w pierwszym meczu rozgrywek V Ligi sezonu 2018-19.  Nasz zespół zagrał na średnim poziomie, pewnie wygrywając 10:6. Olimpia wystąpiła w składzie: Oliwia Krzywiecka, Weronika Lech, Bartłomiej Murawski, Artur Skrzypczak oraz Leszek Kucharski. Najwyższą formą błysnął Artur zdobywając 4,5 pkt., Weronika 3 pkt. Bartek 2,5 pkt. 

W I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny

W Drzonkowie 08 i 09 września 2018 rozegrano pierwsze turnieje kwalifikacyjne do I Grand Prix Polski młodzików i kadetów w tym sezonie, w których uczestniczyło 64 młodych dziewcząt i chłopców, Nasi zawodnicy i zawodniczki wypadli „średnio”. Dzięki naszemu sponsorowi i dobroczyńcy, pingpongiście Panu JANOWI ze stacji LOTOS w Lubsku, mieliśmy możliwość, po wyczerpujących dwudniowych rozgrywkach, podsumować nasze zmagania w pizzerii podczas Winobrania w Zielonej Górze, za co dzieciaki i Zarząd Olimpii Lubsko bardzo dziękują. Oto wyniki:

Młodzicy: Murawski B. – 6, Grybel J. – 23, Sobczak N, – 7, Chełminiak M, – 11. 

Kadeci: Czerniak W.- 5, Murawski B. -7,  Bogdanowicz M. -13, Niemców F. – 15, Sekular K,-19. 

„WAKACJE Z TENISEM STOŁOWYM”

W ostatnich latach w związku ze znanym i szeroko komentowanym w mediach trendem unikania przez dzieci i młodzież aktywności fizycznej, Zarząd UKTS OLIMPIA LUBSKO postanowił stworzyć lepsze warunki do trenowania tenisa stołowego oraz zaktywizować sportowo dzieci i młodzież poszerzając ofertę zajęć tenisa stołowego poprzez udział zawodników w zgrupowaniach i obozach sportowych. UKTS OLIMPIA Lubsko, dzięki rozbudowanej współpracy z wieloma podmiotami otoczenia społeczno-gospodarczego dba o ciągły rozwój i popularyzację tenisa stołowego w Województwie Lubuskim, w innych regionach i za graniami Polski. W dniach 22.07-31.07 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyło się zgrupowanie, w którym udział wzięli zawodnicy naszego klubu. Dysponuje on najbogatszą w regionie bazą sportową o standardzie europejskim oraz rozbudowaną bazą hotelowo-gastronomiczną i szkoleniową. Codziennie zawodnicy uczestniczyli w treningu tenisa stołowego, oraz w treningu ogólnorozwojowym, ze względu na upały, głównie na basenie. Rekreacyjnie zawodnicy korzystali z kilku obiektów sportowych m. in. jeździli konno, strzelali z karabinka sportowego, grali w bilard. Oprócz ciekawych treningów, prowadzonych w innej formule niż treningi na co dzień w klubie, kilka razy byli na wycieczce w Zielonej Górze (kino, lody pizza). Na zakończenie zgrupowania uczestnicy przygotowali grilla, na który przyjechali rodzice, rodzeństwo i znajomi, zgodnie wyrazili chęć spotkania się w przyszłym roku – może w Gdyni?

Zadanie było współfinansowane z Zarządem Województwa Lubuskiego w ramach zadania publicznego „Działania sprzyjające promocji Województwa Lubuskiego poprzez sport: promocja Województwa lubuskiego w kraju i za granicą” oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki w ramach programu „KLUB 2018”.

Turniej o Puchar Burmistrza Lubska 2018

                                    

                 

Regulamin Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Lubska               

 

  1. Cel turnieju:

– popularyzacja tenisa stołowego wśród mieszkańców Gminy Lubsko:

– upowszechnienie form aktywnego wypoczynku,

– integracja dzieci z różnych środowisk,

– zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży,

– nawiązanie więzi i kontaktów pomiędzy uczestnikami zawodów,

– wyłonienie najlepszych zawodników turnieju,

– poszukiwanie młodych talentów,

– promocja i rywalizacja w duchu fair play.

 Organizator:

– Gmina Lubsko

– OSiR Lubsko

– UKTS Olimpia Lubsko

III. Miejsce i termin:

– Hala Widowiskowo-Sportowa ul. Bohaterów 3d w Lubsku, 02.06.2018 r. godz. 10.00.

 Uczestnictwo:

– turniej ma charakter otwarty, prawo startu mają wszyscy chętni bez względu na wiek i płeć.

  1. Zgłoszenia:

– w dniu zawodów u sędziego głównego, do godz. 9:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej.

 Wpisowe:

– opłata startowa wynosi 5 zł.

 VII. Kategorie:

  • Kategoria A: rocznik 2007 i młodsi (wspólnie dla dziewczynek i chłopców),
  • Kategoria B: rocznik 2003/2006 (oddzielnie dla dziewczynek i chłopców),
  • Kategoria C: rocznik 2000/2002 (oddzielnie dla dziewczynek i chłopców),
  • Kategoria D: rocznik 1999-1968 (oddzielnie dla mężczyzn i kobiet),
  • Kategoria E: rocznik 1967 i starsi (wspólnie dla mężczyzn i kobiet).

VIII. Sposób przeprowadzania turnieju:

– zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego,

– gry prowadzone będą systemem „do dwóch przegranych” i do trzech zwycięskich setów,

– spotkania przy stołach prowadzić będą sędziowie stolikowi i zawodnicy wyznaczeni przez sędziego głównego,

– system rozegrania poszczególnych kategorii i ich podział, uzależniony będzie od ilości zgłoszonych osób i ustalony zostanie ostatecznie w dniu zawodów przez sędziego głównego.

  1. Nagrody:

– miejsca 1-3 otrzymają puchary i dyplomy,

– miejsca 4-6 otrzymają dyplomy,

– dla wszystkich uczestników turnieju przewidziany jest poczęstunek w formie kawy, herbaty i słodyczy.

  1. Postanowienia końcowe:

– organizator zapewnia sobie prawo wprowadzenia możliwości sędziowania spotkań przez uczestników zawodów,

– uczestnicy zobowiązani są posiadać ubezpieczenie NW we własnym zakresie, startują na własną odpowiedzialność,

– organizator nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe nieszczęśliwe wypadki oraz za rzeczy zagubione podczas trwania turnieju,

– każdy zawodnik/zawodniczka niepełnoletni mogą uczestniczyć za zgodą pisemną rodzica, opiekuna prawnego, bądź opiekuna grupy,

– wszystkich zawodników obowiązuje strój sportowy w tym miękkie obuwie zamienne, oraz własny sprzęt sportowy,

– wszystkie sprawy sporne nie ujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga sędzia główny lub organizator z zastrzeżeniem prawa zmian w regulaminie.

 Program:

      9.30 – zamknięcie list zgłoszeń,

      9.45 – losowanie,

      10.00 – uroczyste otwarcie i rozpoczęcie gier,

      14.00 – zakończenie gier  indywidualnych,

        14.30 – wręczenie nagród dla najlepszych zawodników i zawodniczek, zakończenie turnieju.

Więcej informacji pod numerem 606 90 80 79 – Prezes UKTS Olimpia Lubsko Bogdan Lech

 

Serdecznie zapraszamy                 Organizatorzy